Ciekawe rzeczy w Atlantic City nie związane z kasynami

Atlantic City | 2014-03-14 | Czytano 1498 razy
0 głosów

Od wielu dziesięcioleci Atlantic City to mekka hazardzistów, ale w dzisiejszych czasach gdy na całym świecie pojawiły się kasyna ludzie nie muszą już podróżować tysięcy kilometrów by zagrać w ruletkę czy na automatach.

Pomimo zakrojonej na szeroką skalę promocji Atlantic City, miasto to nadal kojarzone jest ze świątyniami hazardu i grą. W nieniejszym artykule chcemy jednak przedstawić inną odsłonę Atlantic City. Pokażemy, że w mieście tym nie tylko można zagrać, ale także miło spędzić czas poza kasynem. Oto kilka rzeczy, które można robić w Atlantic City.

1. Przechadzka po promenadzie

Atlantic City dysponuje najlepszą na świecie promenadą. Turyści mogą korzystać z dziesiątek barów, pubów i restauracji. Znajdują się przy niej liczne miejsca do gier plażowych, sklepy oraz inne nietypowe atrakcje, takie jak muzeum "Believe It or Not", pomnik wzniesiony ofiarom wojny w Korei.

2. Relaks na plaży

Jak wiedzą bywalcy Jersey Shore, każda plaża na wybrzeżu jest płatna. Cena wynosi 10$ za dzień. Wyjątkiem są jednak plaże w Atlantic City, które dla zwiedzających są całkowicie bezpłatne. 

3. Polowanie na promocje

Wejdź do domu handlowego "The Walk" i poszukaj czegoś ciekawego na wyprzedażach. W domu towarowym znajduje się ponad 80 sklepów, w których każdy na pewno znajdzie coś ciekawego. Do galerii można wybrać się wieczorem lub w dzień, w którym pogoda nie pozwala spędzić południa na plaży.

4. Zjedz obiad i zatańcz w Starej Havanie

Kompleks "The Quarter" znajduje się w dzielnicy Stara Havana i dyspnuje klimatycznymi sklepami, restauracjami oraz programami rozrywkowymi. W tej dzielnicy goście mogą zjeść posiłek w znanych restauracjach takich jak The Palm Restaurant, P.F. Chang’s, czy Cuba Libre.

5. Zjedz tanio i dobrze w bufecie

Atlantic City oferuje zwiedzającym wiele miejsc taniego raczenia się posiłkami. Mówimy tutaj oczywiście o bufetach. Jest to charakterystyczna cecha miast hazardu i kasyn, bowiem znajduje się w nich wiele restauracji, w których goście za jednorazową opłatą mogą jeść do woli. Jedne z najbardziej polecanych bufetów w AC to: The Virginia City Buffet w kasynie Bally’s Wild Wild West oraz bufet The French Quarter w kasynie Showboat.

6. Odpręż się na basenie lub SPA

Większość kurortów w Atlantic City dysponuje szerokim zapleczem rekreacyjnym. Są one często dostępne dla zewnętrznych turystów i pozwalają im na korzystanie z basenów, spa oraz zaplecza do masażu. Poza tym Goście mogą opalać się w basenowych oazach porośnietych palmami lub korzystać z baru przy basenie.

7. Zobacz występ gwiazd

Atlantic City to jedno z tych miejsc na świecie, w których na żywo można zobaczyć w akcji prawdziwe gwiazdy estrady, telewizji i sceny muzycznej. Boardwalk Hall to jedno z największych tego rodzaju miejsc w mieście. Jest to sala do występów na której goszczą gwiazdy największego formatu. Zobaczyć można je praktycznie w każdym tygodniu roku.

Podsumowanie

Tak więc bez względu na to czy planujesz podróż do Atlantic City w celu zwiedzania pobliskich kasyn i gry na automatach czy też chcesz spędzić kilka leniwych dni na plaży, to zawsze znajdzie się coś ciekawego do roboty.

Artykuł stworzony we współpracy z Automaty24h.pl

W pobliżu Atlantic City na MyTravelBlog.pl

w lini prostej: 112.3km
Kursy dla początkujących tłumaczy
w lini prostej: 112.3km
Laweta 24 h w Niemczech - ile kosztuje?
w lini prostej: 112.3km
Senior z demencją - jak sobie radzić?
w lini prostej: 1419.9km
WAKACJE 2009
w lini prostej: 1905km
Ile zarabia tłumacz języka angielskiego?
w lini prostej: 1947.2km
Jaki szal wybrać na jesień?
w lini prostej: 1947.2km
Krycie strzechą altany murowanej.
w lini prostej: 1950.5km
Moje wakacje 2010
w lini prostej: 1950.5km
Ubezpieczenie podróżne
w lini prostej: 1913.3km
Z Wizytą u Mormonów
w lini prostej: 2431.5km
f5rtg78r[peifr
w lini prostej: 2177.8km
Wypad do Fortu Atkinson