Laweta 24 h w Niemczech - ile kosztuje?

Magdeburg | 2020-06-29 | Czytano 123 razy
1 głos

Na drogach każdego rodzaju zdarzają się sytuacje, które wymagają od nas wezwania pomocy drogowej, w tym usług lawety 24h. Na szczęście pomoc drogowa działa całodobowo, a więc nawet późną nocą czy tuż nad ranem uzyskamy pomoc i nie zostaniemy osamotnieni z trudną sytuacją. 

Co robić, gdy zepsuje nam się samochód w Niemczech?

Gdy auto psuje nam się w trasie czujemy się zagubieni zdezorientowani. Gdy awaria lub kolizja zdarzyła się dodatkowo na autostradzie lub na drodze ekspresowej jesteśmy jeszcze bardziej zestresowani i czasem działamy nerwowo- wszak wraz z zepsutym autem znajdujemy się na najszybszym type drogi. Choć łatwo powiedzieć, a rzeczywistość zazwyczaj bywa inna, warto starać się, by w takich sytuacjach zawsze zachować spokój, opanowanie i trzeźwość umysłu. Warto wszak pamiętać, iż w każdym miejscu znajdzie się pomoc drogowa (polska czy niemiecka), która jak najszybciej przyjdzie nam z pomocą. 

Statystyki wskazują, iż niemal 40% drogowych awarii dotyczy kwestii związanym z problemami z akumulatorami. Jeśli przykre zdarzenie drogowe przydarza nam się na terenie Niemiec, warto jak najszybciej zapisać się do automoto klubu jak chociażby do Automobilclub von Deutschland (AvD) - można to zrobić nawet w trakcie załatwiania kwestii związanych z awarią. Członkostwo w takim klubie działa jak firma ubezpieczeniowa, a więc regularnie opłacając składki ubezpieczeniowe, mamy prawo do bezpłatnej pomocy w razie awarii czy kolizji. Pomoc ta może dotyczyć np. odholowania auta lawetą do warsztatu lub pod adres wskazany przez klienta. Jeśli idzie o inne automobil kluby, to kwestia ubezpieczenia się w nich wygląda różnie: w ADAC musimy posiadać członkostwo minimum od tygodnia przed zdarzeniem, by móc liczyć na bezpłatne odholowanie auta z miejsca awarii, zaś Auto Club Europa (ACE) pozwala na zostanie członkiem w każdym momencie, nawet bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

Bezpośrednio po odkryciu w aucie awarii czy po wystąpieniu kolizji, należy auto zaparkować jak najbliżej prawego pobocza jezdni. Kierowca powinien zaświecić światła awaryjne i założyć odblaskową kamizelkę, a następnie ustawić za autem trójkąt ostrzegawczy (jeśli zdarzenie ma miejsce na autostradzie, trójkąt powinien znajdować się ok. 150 metrów za autem). Dopiero po wykonaniu tych czynności można stanąć za barierką bezpieczeństwa i wezwać pomoc. Można to zrobić z własnego telefonu, ale także z telefonów alarmowych umieszczonych wzdłuż autostrad. Zadzwonić można bezpośrednio do ubezpieczyciela lub na darmowy telefon alarmowy 0800 668 366 3.

Koszt lawety 24h w Niemczech

Holowanie auta na terenie Niemiec (ale i poza granicę) może być bez kosztowe, jeśli mamy odpowiednie ubezpieczenie lub jesteśmy członkami wyżej omówionych już automobil klubów. Dla przykładu przy zwykłym członkostwie w ADAC, holowanie jest zawarte w Niemczech do 300 kilometrów, z członkostwem w ADAC Plus również do 300 kilometrów, ale w tym przypadku również za granicą. ACE holuje samochód na terenie Niemiec maksymalnie do 75 km, a za granicą maksymalnie do 100 km. Mobile w Niemczech ustala limit na 200 km. W BAVC holowanie do następnych warsztatów jest bezpłatne dla członków w Niemczech i poza nimi. Zawsze możemy skorzystać z oferty polskiej firmy, jak https://laweta-magdeburg.com.pl/ wtedy usługa zostaje wykonana profesjonalne, ale po polskich stawkach.

W pobliżu Magdeburg na MyTravelBlog.pl

w lini prostej: 0km
Kursy dla początkujących tłumaczy
w lini prostej: 0km
Senior z demencją - jak sobie radzić?
w lini prostej: 112.3km
Ciekawe rzeczy w Atlantic City nie związane z kasynami
w lini prostej: 1326.4km
WAKACJE 2009
w lini prostej: 1806.9km
Ile zarabia tłumacz języka angielskiego?
w lini prostej: 1847.2km
Jaki szal wybrać na jesień?
w lini prostej: 1847.2km
Krycie strzechą altany murowanej.
w lini prostej: 1850.7km
Moje wakacje 2010
w lini prostej: 1850.7km
Ubezpieczenie podróżne
w lini prostej: 1830.1km
Z Wizytą u Mormonów
w lini prostej: 2456.8km
f5rtg78r[peifr
w lini prostej: 2098.7km
Wypad do Fortu Atkinson