Rzym - Villa Borghese

Rzym | 2021-03-26 | Czytano 612 razy
0 głosów
Villa Borghese - Moje zdjęcia i blogi z podróży i wypraw
Villa Borghese

Podczas wycieczki do Rzymu z Solegro zwiedziłam jedną z najwiŁkszych atrakcji tego miast, a mianowicie Villę Borghese. Do tego obiektu można wejść z 18 punktów, znajdujących się w różnych dzielnicach Włoch. Park, który należy do Villi zajmuje obszar 80 hektarów. Przez wielu, jest on uznawany za najwspanialszy park świata. Można w nim zobaczyć drzewa i krzewy ukształtowane w geometryczne figury. Znajdują się tutaj ogrody w stylu angielskim, łąki i gaje , które odzwierciedlają pozamiejskie pejzaże. Jednakże wspaniała i bujna roślinnośś to nie jedyna atrakcja Villi Borghese. Nieopodal Viale dei Pupazzi  zobaczyć można dwie cudowne, XVII- wieczne fontanny, zaś przy Piazza di Siena oczarowywuje swym pięknem świątynia Diany. wewnątrz świątyni podziwiać można posąg słynnej Afrodyty. Zwiedzając Ville borghese podczas wycieczki do Rzymu obowiązkowym punktem jest także XVII- wieczny budynek Casina di Raffaello, z którego tarasów można podziwiać wspaniały widok na całą okolicę.

To jednak nie wszystkie atrakcje jakie kryje w sobie Park. na jego terenie znajduje się także rzymski ogród zoologiczny, który powstał już na początku XIX wieku. koniecznie zajrzeć trzeba również do Muzeum Villi, w którym to podziwiaś możemy najpiękniejsze obrazy Tycjana, rafaela i Caravaggia oraz wspaniałe rzeźby Berniniego.

Wycieczka po parku w upalne, letnie dni to doskonały pomysł na ucieczką od tłoku stolicy rzyskiej. można się tutaj doskonale zrelaksować i nabrać sił do kolejnego etapu zwiedzania.

Godne polecenia

Ciekawe miejsca pobliżu
Rzym
Zakwaterowanie
w Rzymie z hotelami nie ma najmniejszego problemu, jest ich tutaj setki

W pobliżu Rzym na MyTravelBlog.pl

w lini prostej: 0.7km
Forum Romanum
w lini prostej: 1.5km
Rzymskie fontanny - podstawa bytu Rzymian :)
w lini prostej: 2.8km
Lato w Rzymie
w lini prostej: 8.9km
Wielkanoc w Italii
w lini prostej: 192.9km
To się nazywa perełka
w lini prostej: 191.9km
Koniec wylegiwania się - zaczynamy zwiedzać Toskanię
w lini prostej: 210.1km
Rejon Chianti -winko i jeszcze raz winko
w lini prostej: 193.1km
fotorelacja z Neapolu
w lini prostej: 220.5km
Nowy Jork średniowiecza
w lini prostej: 220.8km
Wreście dotarliśmy - nocleg w San Gimignano
w lini prostej: 223.6km
Pod drodze do San Giminiano
w lini prostej: 242.1km
Florencja