Najpiękniejsze plaże Adriatyku

Plaże | 2011-02-28 | Czytano 1257 razy
1 głos
www.Adriatic.hr-Śródziemnomorze takie, jakim było kiedyś – jest to chorwackie hasło, opisujące wszystko, co można znaleźć w tym zakątku Śródziemnomorza z najczystszym morzem. Poznają Państwo architekturę i pozostałości po Grekach i Rzymianach, niektóre z ponad 1200 wysp, liczne bogactwa przyrody, ochronionej przed zanieczyszczeniami, ale także autochtoniczną atmosferę, która dzisiaj jest coraz częściej obecna tylko w filmach, a coraz rzadziej w realnym świecie.

Jeśli zdecydują się Państwo w czasie drzemki w promieniach słońca doświadczyć adriatyckiej soli na własnej skórze, Adriatic.hr poleca kilka z najatrakcyjniejszych plaż chorwackiego wybrzeża:


Plaża Sv. Ivan – Lubenice (wyspa Cres)

Śladów ponad 4000 lat przeszłości na skale o wysokości 400 m strzeże mała miejscowość Lubenice. Tajemniczość i spokój wypełniają cały pobliski obszar, a plaża Sv. Ivan u podnóży lubenickiej skały jest prawdziwą oazą spokoju.

Fantastyczny widok z wysokości 400 m na biały żwirek plaży Sv. Ivan prawie każdego zachęci do długiego spaceru w dół, który trwa 45 minut. Wszyscy się jednak zgodzą, że Sv. Ivan będzie godną nagrodą za poniesiony trud. Doświadczenia Robinsona można uniknąć, decydując się na wygodniejsze przybycie od strony morza.

Niezależnie od sposobu dotarcie na plażę, Sv. Ivan oferuje doskonały relaks, kiedy na innych plażach jest zbyt ciasno.


Rajska Plaża – Lopar (wyspa Rab)

Lopar jest prawdziwą piaszczystą oazą na kamienisto-żwirowym wybrzeżu Adriatyku. Aż 22 piaszczyste plaże "otoczyły" tę wyspiarską miejscowość.

Najpopularniejsza z nich to to Rajska Plaża. Już sama jej nazwa mówi, że "rajskie" przeżycia zapewni półtora kilometra najbardziej znanej rabskiej plaży.

Niebieska flaga jako gwarancja czystości i jakości oferty, tereny sportowe i sprzęt do wynajęcia, służba ratownicza i restauracje są wystarczającą zachętą do spędzenia całego dnia na Rajskiej Plaży, nawet bez jej wcześniejszego zobaczenia.

Fotografie tylko postawią "kropkę nad i" przy decyzji, aby tu przyjechać i sprawdzić, dlaczego aż połowa gości Rabu przybywa do tego "piaszczystego raju".


Zrće – Novalja (wyspa Pag)

Plaży Zrće nie trzeba specjalnie przedstawiać młodszym turystom. Dobrze wiedzą o jej imażu chorwackiej stolicy całodniowych imprez na plaży, którym szczyci się od kilku lat.

Kamienna pustynia wyspy Pag w jednej z licznych zatok ukrywa oazę zabawy, gdzie przy samym morzu znajdują się cztery prestiżowe kluby nocne, które organizują letnie festiwale i występy gościnne najbardziej znanych światowych didżejów.

Plaża Zrće, której długość wynosi dwa i pół kilometra, nie wyróżnia się tylko ofertą klubów oraz festiwalami, ale także swoimi walorami naturalnymi, dzięki którym zasłużyła na miano jednej z najpiękniejszych na wyspie.

Od 2003 r. plaża posiada Niebieską Flagę, co znaczy, że co roku spełnia wysokie kryteria czystości morza i okolicy oraz oferuje możliwości uprawiania sportów wodnych, także tych podnoszących poziom adrenaliny, takich jak skoki na linie, wakeboarding itp.


Zlatni Rat – Bol (wyspa Brač)

Plaża Zlatni Rat jest koroną całej oferty turystycznej wyspy i symbolem Bolu. Pół kilometra drobnego żwirku Zlatnego Ratu znalazło swoje miejsce na licznych widokówkach i broszurach o Chorwacji jako wyjątkowo rozpoznawalna i popularna adriatycka plaża.

Fascynuje swoim wyjątkowym kształtem i zmiennością, gdyż ma kształt języka wysuniętego w morze, a wiatr i prądy morskie przesuwają jego koniec w lewo i w prawo, nadając plaży wciąż inny kształt.

Ta ulubiona przez turystów plaża na Braču zapewnia zabawę dla wszystkich generacji. Wszyscy mogą spróbować swoich sił na "bananach", gumowych kołach, kajakach i rowerach wodnych, a później posilić się w jednej z restauracji, znajdujących się w zalesionej, środkowej części plaży.

Adriatic.hr szczególnie poleca plażę Zlatni Rat surferom, gdyż obok Viganja na półwyspie Pelješac jest ona absolutnym faworytem wybrzeża adriatyckiego, gdyż na końcu plaży, wysuniętym w morze, zawsze wieje wiatr.Punta Rata – Brela (Makarska Riwiera)

Makarska Riwiera jest znana se swoich długich, ładnie urządzonych plaż żwirowych, a jedną z najbardziej znanych jest Punta Rata w Brelach.

Jej atrakcyjność uznało także czasopismo Forbes, które w 2004 r. ogłosiło ją szóstą najpiękniejszą plażą na świecie (i najpiękniejszą w Europie) w kategorii mniej znanych na amerykańskim rynku miejsc turystycznych.

Sosnowy las otacza tę żwirową plażę, która, ku radości dzieci, przy wejściu do morza jest piaszczysta. Rozpoznawalnym symbolem plaży jest wystająca z morza skała, gdzie wielu śmiałków demonstruje umiejętność skoków do morza lub swoją szybkość przy dopływaniu do niej.
http://www.adriatic.hr
http://www.adriatic.hr

Godne polecenia

Adresy!
Washingtonova 5,
21000 Split
Croatia

W pobliżu Plaże na MyTravelBlog.pl

w lini prostej: 20.7km
Nin - Chorawcja dla dzieci :)
w lini prostej: 35.3km
Chorwacja - Dalmacja
w lini prostej: 62.6km
Croatia, perła Europy
w lini prostej: 75.4km
Dwa karnawały i epopeja walecznych uskoków - Senj
w lini prostej: 90.6km
Wakacje
w lini prostej: 82km
Park Narodowy Jeziora Plitwickie
w lini prostej: 121.5km
Pitwickie Jeziora
w lini prostej: 127.3km
Chorwacja
w lini prostej: 158.1km
podróże po Europie
w lini prostej: 248.4km
Wenecja
w lini prostej: 250.4km
Wenecja i Muzeum Lamborghini
w lini prostej: 280.4km
Padwa