Romantyczna wiosna

Włochy, Hiszpania, Francja... | 2013-04-08 | Czytano 131 razy
2 głosy

 

Wiosna to pora roku sprzyjająca miłosnym uniesieniom. Warto wykorzystać ten romantycznie nastrajający czas na rozpalenie uczuć między dwojgiem ludzi i poznanie urokliwych zakątków ziemi. Krótki wypad do jednej z europejskich metropolii jawi się jako idealna okazja do spędzenia wolnego czasu oraz ucieczki od problemów dnia codziennego. Rozkwitająca natura, a wraz z nią uczucia oraz budzące się do życia miasta zachęcają do wyjazdów. Bogata oferta połączeń lotniczych stanowi łatwy i szybki, a także tani sposób podróżowania. Dowodzą tego ceny zweryfikowane przez Idealo.pl.

 

 

 

Atrakcyjne wycieczki po Europie

 

 

 

Do najbardziej romantycznych miejsc na mapie Europy z pewnością zalicza się Włochy. Na wymarzoną podróż warto wybrać się do Rzymu - jednego z najbardziej osobliwych miast na świecie. Zakochani z całego świata delektują się tu rejsem po Tybrze, a na znak swej miłości wieszają kłódki na słynnym moście Ponte Milvio. Wieczne Miasto „Roma” zachęca do odkrywania wspaniałych monumentów historii, placów, fontann i urokliwych uliczek tryskających wręcz miłosną atmosferą. Do tej szarmanckiej metropolii niepoprawnych romantyków polecieć możemy już za jedyne 213,59 zł.

 

 

 

Kolejnym bajkowym punktem na mapie Włoch jest Mediolan. Stolicę Lombardii, mody i finansjery warto poznać z innej - romantycznej strony. Mediolan to bowiem miasto bardzo różnorodne. Zachęca nie tylko do robienia zakupów ale także do poznawania zabytków sztuki i architektury oraz aktywnego kosztowania życia nocnego, podgrzewając przy tym atmosferę w związkach partnerskich. Urocze zakątki Milanu są jakby stworzone po to, aby delektować się magiczną aurą tego miejsca. Bilety lotnicze do Mediolanu nabyć można już za jedyne 137,25 zł.

 

 

 

Romantycznie nastroi nas także gorąca atmosfera salsy i flamencow czarującej Barcelonie.Urzekające budowle projektu Antonio Gaudiego przeniosą nas w iście magiczny i bajkowy wymiar. Miasto tworzy wymarzoną scenerię do przeżywania miłosnych uniesień we dwoje. Nastrojowymi spacerami promenadą La Rambla, brzegiem Morza Śródziemnego czy parkiem Güell będzie można cieszyć się po podróży za jedyne 203,63 zł.

 

 

 

Równie magiczne chwile przeżyjemy w jakże pięknych polskich miastach. Plaże, parki czy muzea w Gdańsku zachęcają do spacerów i romantycznych spotkań. Bilety lotnicze do stolicy województwa pomorskiego nabędziemy już za 285,68 zł. Na wiosenny urlop z nastrojowym akcentem warto również wybrać się do dawnej stolicy Polski - Krakowa. Miasto zachwyca uroczymi uliczkami i knajpkami. Zaprasza do spacerów brzegiem Wisły, zwiedzania Wawelu czy Kopca Kościuszki, z którego podziwiać można piękną panoramę miasta. Wyjątkowe chwile uwieńczyć warto kolacją przy świecach na Starym Mieście, które wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do Krakowa polecimy już za 243,10 zł.

 

 

 

Tradycyjne romantyczne destynacje

 

 

 

Najbardziej popularne i lubiane wśród Polaków są podróże do miast określanych mianem „miast miłości” jak Paryż czy Wenecja.

 

 

 

Stolica Francji to mekka zakochanych. Subtelny pocałunek pod Wieżą Eiffla, romantyczny rejs po Sekwanie czy spacer uliczkami Montmartre uwieńczony wizytą pod Murem Miłości, na którym słowa „kocham cię” widnieją aż w 300 językach, poruszają serca zakochanych.

 

Równie klimatycznym i przepełnionym miłością miastem jest Wenecja - miasto Casanovy. Zapierająca dech w piersiach architektura i atmosfera miasta sprawiają, iż nikt nie pozostanie tutaj obojętny na miłosne wyznania.

 

Także do tych miast polecieć można za niewielkie pieniądze. Warto jednak z wyprzedzeniem dokonać rezerwacji biletów lotniczych.

 

 

 

Stawki zawarte w tekście stanowią najkorzystniejsze ceny biletów lotniczych (z dnia 26.03.2013) w jedną stronę, za osobę. Zawierają podatek VAT. W międzyczasie mogły ulec zmianie.

 

Więcej na Idealo.pl (http://loty.idealo.pl/) .

 

W pobliżu Włochy, Hiszpania, Francja... na MyTravelBlog.pl

w lini prostej: 4.9km
Warszawa
w lini prostej: 5.2km
testuje sobie
w lini prostej: 5.3km
Piękne konstrukcje
w lini prostej: 5.3km
przeprowadzka
w lini prostej: 6.5km
1. dzień
w lini prostej: 7km
Jedzenie w podróży
w lini prostej: 84.6km
Azgatha-mój-świat
w lini prostej: 132.8km
sosnowe zdrowie
w lini prostej: 169.6km
Przyczepa kempingowa na mazury
w lini prostej: 120.5km
Dookoła świata
w lini prostej: 157.1km
HEJ
w lini prostej: 136.1km
Dylemat zmroku