Busking po Europie- 11 państw

Wiedeń, Split, Sofia, Lwów | 2012-08-11 | Czytano 531 razy
1 głos
BUSKERS

POMYSŁ:

Zamarzyły nam się niezwykłe wakacje. Ciągnie nas w świat, ale nie do kurortów i smażenia się na plaży- PRZYGODA- to się dla nas liczy. Ale jak to tak, wakacje bez sztuki? Bez pracy? Bez przyjaciół?

Nie ma mowy!

Tak oto zrodził się niecny plan:

 Busking po Europie
Miejsca, które planujemy odwiedzić muzykując. - Moje zdjęcia i blogi z podróży i wypraw
Miejsca, które planujemy odwiedzić muzykując.


Sprawdziliśmy w Wikipedii:

„Busking – występy uliczne różnego rodzaju artystów (busker): kuglarzy, grajków, aktorów, mimów, klaunów, tancerzy. Występy są zwykle połączone ze zbieraniem datków od przechodniów do futerału od instrumentu lub kapelusza.”

No, to jak ulał pasuje do nas!
Pozostało więc tylko zebrać ekipę i wyznaczyć trasę.
Nasza trasa. zaczynamy w Krakowie! - Moje zdjęcia i blogi z podróży i wypraw
Nasza trasa. zaczynamy w Krakowie!


KIM JESTEŚMY?


Pięcioro artystów, miłośników muzyki, śpiewu, tańca, musicalu i teatru. Członkowie i satelici Grupy Musicalowej Mandragora z Krakowa. Każde z nas jest pasjonatem i specjalistą w swej dziedzinie.

Każde z nas ma swoje doświadczenia podróżnicze, wspólnie władamy biegle językiem polskim, angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim, a i po czesku, hiszpańsku, chińsku, szwedzku, islandzku a nawet mongolsku zdarzyło się nam kilka słów przyswoić.

Klaudyna - Moje zdjęcia i blogi z podróży i wypraw
Klaudyna

Klaudyna - Charakteryzatorka, założycielka i reżyserka Grupy Musicalowej Mandragora. Na wyjeździe wykorzystywać będzie swe umiejętności charakteryzatorskie (malowanie twarzy i sztuczne rany dla twardzieli), wokalno- aktorskie, czasem poprzeszkadza na gitarze ze swoim repertuarem balladowym, oraz doda energii tamburynem. Potańczy też w upalne wieczory. Będzie dbać o zdrowe odżywianie się całej ekipy .

Monika - Moje zdjęcia i blogi z podróży i wypraw
Monika
Monika - Charakteryzatorka, z zamiłowania fotograf. Będzie prowadzić fotorelacje i kręcić filmy, które pojawią się na naszym blogu. Wspomoże również naszą ekipę wokalnie, oraz makijażowo, wykonując facepainting i bezboleśnie obijając twarze ochotników przy pomocy farbek. Przed wyjazdem zajmie się stroną reklamową wyjazdu, czyli spróbuje wraz z resztą ekipy pozyskać sponsorów i patronów naszej trasy.


Krzysiek - Moje zdjęcia i blogi z podróży i wypraw
Krzysiek


Krzysiek - Multiinstrumentalista, wokalista, muzyk i kompozytor. Poza śpiewaniem i grą na gitarze będzie także kierowcą wesołego busa, oraz mechanikiem, gdyby okazało się to konieczne. Krzyś wraz z Klaudyną przygotował samochód do wyjazdu, upewniając się, by nie zabrakło nam nic- nawet własnoręcznie skonstruował prysznic samochodowy! Przygotował również playlistę na długie godziny jazdy i wyznaczył trasę.


Darek - Moje zdjęcia i blogi z podróży i wypraw
Darek

Darek - Tancerz Stepu Amerykańskiego, student aktorstwa na PWST we Wrocławiu, miłośnik shantów i dzikich podróży. Podczas wyjazdu będzie stepował, śpiewał i zajmował się kwestiami logistyczno-noclegowymi z charakterystyczną dla jego cygańskich przodków energią i radością. Przed wyjazdem pomaga w kwestiach technicznych pojazdu.


Paweł - Moje zdjęcia i blogi z podróży i wypraw
Paweł

Paweł - Skrzypek, wokalista, gitarzysta. Swoją grą i śpiewem umili nasze występy zmieniając klimat od nastrojowych ballad aż po energetyczne, rockowe kawałki. Odpowiedzialny za organizację bazy noclegowej, oraz zapewnienie Buskersom możliwości legalnych występów. Przed wyjazdem przyczyni się do stworzenia w Busiku naszego mieszkania na 3 tygodnie.Nasz Busik
Nasz Busik "BUSKERS"
Hippisowski Bus:
4 lata temu Kainka zdecydowała się wreszcie na zakup swego pierwszego samochodu. Wymagania były wyjątkowo skromne: ma być duży, nietypowy a najlepiej by był VW Ogórkiem. I tak oto pojawił się Busik. Nie WV T1, lecz T3, za to Westfalia z podwyższanym dachem, własnym łóżkiem, górnym pięterkiem, lodówką, kuchenką i umywalką. No i z cudnym okrągłym okienkiem, niczym w łodzi podwodnej. Kolor- granat. Dach- biały. Stan- jak na 25latka naprawdę dobry. Autka przeszło przeglądy, wymiany części, remont, i teraz niecierpliwie czeka na długą podróż, w znane już sobie strony- bo jest to Busik obyty w świecie i swoje już widział, ot, co!


Godne polecenia

Ciekawe miejsca pobliżu
Kraków, Polska -
Bratysława, Słowacja -
Wiedeń, Austria -
Ljubljana, Slovenija -
Triest, Włochy -
Pula, Chorwacja -
Split, Hrvatska -
Dubrovnik, Hrvatska -
Budva,Czarnogóra -
Tirana, Albania -
Skopje, Butel Municipality, Macedonia - Sofia,
Bułgaria - Warna,
Bułgaria - Constanța,
România - Odessa, Obwód odeski, Ukraina -
Chisinau, Moldova -
Lwów, Obwód lwowski, Ukraina -
Kraków, Polska
Zakwaterowanie
Naszym stałym zakwaterowaniem jest nasz bus i namioty, chętnie jednak będziemy korzystać z zaproszeń znajomych, choćby do nocowania w ogródku i udostępnienia prysznica :)

A może Ty masz ochotę nas zaprosić? W zamian pogramy, pośpiewamy...:)

W pobliżu Wiedeń, Split, Sofia, Lwów na MyTravelBlog.pl

w lini prostej: 0.5km
miley cyrus
w lini prostej: 1.1km
Stare miasto Kraków
w lini prostej: 1.6km
Kraków - Karmelicka i Rynek Główny
w lini prostej: 48km
Smoleń
w lini prostej: 55.1km
Ogrodzieniec
w lini prostej: 71.8km
Bobolice
w lini prostej: 73.1km
Mirów
w lini prostej: 88.6km
Sarnia Skała
w lini prostej: 88.6km
Zakopane i Tatry
w lini prostej: 82.6km
Poźno-jesienny spacerek w kierunku Trzech Koron
w lini prostej: 92.8km
Krótki wypad do Doliny Chochołowskiej