Odkrywanie Dziedzictwa Anglii–Londyn

Londyn | 2014-01-23 | Czytano 195 razy
0 głosów

Anglia posiada wiele atrakcji związanych ze swoim dziedzictwem na terenie całego kraju, wiele z nich będących dobrze znanymi atrakcjami turystycznymi, to np.Izby Parlamentu oraz Tower of London. Są one najbardziej znane i najchętniej odwiedzane przez turystów.

Miejsc godnych odwiedzenia jest znacznie więcej i warto zapoznać się ze stroną internetową poświęconą angielskiemu dziedzictwu, gdzie znajdziesz Listę Dziedzictwa Narodowego, uaktualniany wykaz wszystkich narodowo wybranych miejsc zabytkowych, w tym wykaz budowli, pomników, obszarów chronionych, chronionych parków i ogrodów, pól bitew oraz Zabytków Światowego Dziedzictwa.

Niniejszy artykuł omawia niektóre z miejsc, które znajdują się w samym Londynie lub w okolicach, zdecyduj, które chcesz zobaczyć i zarezerwuj bilet na prom do Anglii na www.myferrylink.com. Niektóre z tych miejsc mogą być mniej znane, ale równie ciekawe, więc wybierz się w niezapomnianą podróż płynąc promem z Dover.

Apsley House

Apsley House to jedna z najbardziej ciekawych atrakcji turystycznych w Londynie i często określana jako„Numer Jeden Londynu”. Siedziba Księcia Wellington po jego zwycięstwie nad Napoleonem pod Waterloo, którego wnętrze zmieniło się niewiele od tamtej pory.

Miejsce to chlubi się jedną z najwspanialszych kolekcji sztuki składającej się m.in. z obrazów Velazqueza oraz Rubensa jak również cudownej kolekcji srebra oraz porcelany. Miejsce to szczyci się również potężnym, nagim posągiem Napoleona.

Apsley House dzieli krótki dystans od Hyde Parku, największego parku w Londynie, jak również Łuku Wellingtona. Apsley House jest niestety obecnie zamknięty z racji remontów hallu wejściowego, ale zostanie ponownie otwarty do kwietnia 2014 roku – idealna pora na miły wypad wiosenny. Warto więc już teraz zaplanować wycieczkę i zarezerwować prom do Anglii.

Łuk Wellington (Wellington Arch)

Łuk triumfalny w centralnym Londynie, znajdujący się na południe od Hyde Parku . Łuk Wellington został zbudowany w latach 1825-7 i miał upamiętniać zwycięstwa wojsk brytyjskich w wojnach napoleońskich. Na górze łuku umieszczono odlaną z brązu kwadrygę, a rzeźba przedstawia anioła pokoju zstępującego na rydwanie wojny.
 
Na platformie widokowej pod tą wspaniałą rzeźbą zwaną „Pokój zstępujący na kwadrydze wojny” zwiedzający mogą usadowić się wysoko nad ruchem ulicznym poniżej i podziwiać wyjątkowe widoki otaczających parków oraz widok Londynu na tle nieba. Miejsce to stanowi również punkt orientacyjny zarówno dla Londyńczyków jak i odwiedzających i jest wspaniałym dodatkiem do wycieczek po Londynie.

Galeria Kwadrygi

Poza wystawą o historii Łuku Wellington, ten rozpoznawalny punkt Londynu mieści teraz dodatkową przestrzeń wystawową – Galerię Kwadrygi –Galeria gości serię wystaw pokazujących historię oraz dziedzictwo Anglii.

Jewel Tower

Jewel Tower mająca ponad 650 lat to intrygująca atrakcja turystyczna w sercu Westminster. Została wybudowana około 1365 roku, aby pomieścić skarby Edwarda III i była znana jako „Prywatna Szafa Króla”. Jeden z jedynie dwóch budynków z średniowiecznego Pałacu Westminster, które przetrwały pożar z 1834 roku, wieża jest zwieńczona XIV-wiecznym, żebrowym sklepieniem z ozdobnymi rzeźbami sufitowymi.

Nowa wystawa znajdująca się na wszystkich trzech poziomach wieży podkreśla historię Jewel Tower oraz jej rolę zmieniającą się na przestrzeni wieków oraz obejmuje model utraconego, średniowiecznego pałacu Westminster, repliki cennych przedmiotów oraz pomieszczeń z rekwizytami, w tym XVIII-wieczne biuro sekretarza.

Pałac Winchester

Mieszczące się w londyńskim dystrykcie Southwark są pozostałościami Pałacu Winchester - niegdyś jedna z największych oraz najważniejszych budowli w całym średniowiecznym Londynie. Wybudowany na początku XIII wieku jako siedziba potężnych Biskupów Winchester, teraz wszystkie te pozostałości po niegdyś wspanialej i wytwornej rezydencji to kilka ścian Great Hall.

Choć prawie zniszczone przez pożar w 1814 roku, pozostałe ruiny napomykają o wspaniałości tego pałacu w dawnych czasach, stojącego ówcześnie wzdłuż południowego brzegu Tamizy. Turyści mogą odwiedzać rozległy obszar, który mieścił także liczne, inne budowle, np. więzienie, browar, rzeźnię, oraz zobaczyć imponująca architekturę pozostałych ścian- w tym wspaniałe okno różane, które przyozdabia zachodni szczyt.

Te i inne zabytkowe atrakcje w Londynie są na wyciągnięcie ręki z Dover, gdzie promy Anglia cumują z Francji.

W pobliżu Londyn na MyTravelBlog.pl

w lini prostej: 0km
Londyn
w lini prostej: 0.7km
Thirty door key
w lini prostej: 1.4km
Londyn
w lini prostej: 2.2km
London is good
w lini prostej: 5.3km
Uroczy pobyt w Londynie
w lini prostej: 75.1km
Pracowite wakacje w Anglii...
w lini prostej: 86.3km
Oxford Anglia 2007
w lini prostej: 86.3km
Oxford, miasto studenckiej beztroski
w lini prostej: 86.3km
Oxford
w lini prostej: 112.6km
Promy - moja miłość
w lini prostej: 138.2km
Stratfort-Upon-Avon