Nadchodzące Święta w Londynie to czas spektakli i przedstawień

Calais | 2013-11-22 | Czytano 163 razy
0 głosów

Święta Bożego Narodzenia to doskonały czas, aby wybrać się do opery lub teatru, aby obejrzeć wyjątkowe spektakle, więc czemu tak nie wsiąść na jeden z promów do Anglii, i nie przeżyć tego w Londynie. Zabierz swoją rodzinę na weekend zakupowy połączony z oglądaniem przedstawienia, a swoje świąteczne wspomnienia zabierz ze sobą podróżując promem z Dover.

Musical Stephen Ward

Andrew Lloyd Webber stworzył wiele wspaniałych musicali od "Koty" i "Upiór w operze" po najnowszy "Stephen Ward”, swoją premierę ma 3-ego grudnia i będzie wystawiany do 1-ego marca w teatrze Aldwych Theatre.

Będzie to światowa premiera ‘Stephena Warda’ Andrew Lloyd Webbera wyreżyserowanego przez pięciokrotnego zdobywcy nagrody Oliviera, Richarda Eyre’a, który zamiaruje także wyreżyserować własną adaptację ‘Duchów’ w teatrze Almeida Theatre. Przy muzyce Andrew Lloyda Webbera, Stephen Ward opowiada historię skandalu z roku 1963, który zaszokował społeczeństwo, znana jako afera Profumo. Historia ta ukazuje Sekretarza Stanu, Johna Profumo, który miewał potajemne schadzki z dziewczyną na telefon, oraz żyjącego pełnią życia, elitarnego lekarza, który przedstawił światu głównych bohaterów tego szpiegowskiego i seksualnego skandalu prowadzącego do rozdźwięku w rządzie amerykańskim.

Wykorzystany jako kozioł ofiarny w trakcie procesu, który był tak symboliczny w wymowie dla XX wieku jak Oscar Wilde dla XIX wieku, Ward został celem i ostatecznie stał się główną ofiarą skandalu. Przedstawiający książkę dramaturga, Christophera Hamptona, oraz słowa piosenek tekściarza, Dona Blacka, musical skieruje Twoją uwagę na historię Warda.

Jak się tam dostać

Teatr Aldwych Theatre znajduje się w sercu teatralnym w dzielnicy Covent Garden, a sama w sobie to wspaniałe miejsce do zwiedzenia, mieszczące dobre restauracje oraz bary jak również wiele innych teatrów. Najbliższa stacja metra to stacja Covent Garden.

Charlie i Fabryka Czekolady

Ten zabawny musical to słynne opowiadanie Roalda Dahla pt. Charlie i Fabryka Czekolady, opowieść o młodym Charlim Buckecie oraz tajemniczym cukierniku Willy Wonce. Opowieść została wystawiona jako musical przez reżysera Sama Mendesa, zdobywcę Oskara.

Gdy Charlie zdobywa złoty bilet do dziwnej i wspaniałej Fabryki Czekolady Wonka, pojawia się przed nim życiowa szansa zajadania się słodyczami bez ograniczeń, o czym zawsze marzył. Ale za bramami czeka go zdziwienie, gdy wzdłuż cukrowych korytarzy oraz pomiędzy niesamowitymi pysznościami, pięciu szczęśliwych zwycięzców odkrywa, że nie wszystko jest takie słodkie jak się wydaje.

Zapewniająca genialny kunszt reżyserski,cudowna, oryginalna historia, która zniewala świat od prawie 50 lat,zostaje powołana do życia za sprawą muzyki Marca Shaimana oraz słów Scotta Wittmana oraz Marca Shaimana (zdobywców nagrody Grammy za Lakier do Włosów). Scenografia oraz kostiumy zostały zaprojektowane oraz wykonane przez Marka Thompsona (Mamma Mia1) a choreografia stworzona przez Petera Darlinga (Musical Billy Elliotl).

Jak się tam dostać

Przedstawienie odbywa się w teatrze Theatre Royal przy Drury Lane, także w sercu dzielnicy Covent Garden.

American Psycho

American Psycho został wyreżyserowany przez Ruperta Goolda, a będzie wystawiany w teatrze Almeida Theatre od 3-ego grudnia do 25-ego stycznia.

Środowisko ludzi zamożnych i wpływowych na Manhattanie w latach 80. XX wieku jest wszystkim dla Patricka Batemana, w tym markowa odzież oraz imprezowanie w najlepszych nocnych klubach. Prywatnie, zmaga się on z innymi formami wykroczeń i zniknięć. Ten musicalowy thriller powstał na podstawie powieści Breta Eastona Ellisa z 1991 roku.

Jak się tam dostać

Teatr znajduje się przy ulicy Almeida Street, Islington,  N1 1TA Londyn, a najbliższa stacja metra to stacja Angel Station.

To jedynie 3 z wielu produkcji wystawianych w trakcie sezonu świątecznego. Przyjedź do Londynu, wybierz się na spektakl i połącz tę przygodę ze świątecznymi zakupami. Nie ma ograniczeń bagażowych na promach do Francji, więc możesz kupić tyle, ile możesz upchnąć w swój samochód!

W pobliżu Calais na MyTravelBlog.pl

w lini prostej: 0km
Odkrywanie Dziedzictwa Anglii–Londyn
w lini prostej: 0km
Londyn
w lini prostej: 0.7km
Thirty door key
w lini prostej: 1.4km
Londyn
w lini prostej: 2.2km
London is good
w lini prostej: 5.3km
Uroczy pobyt w Londynie
w lini prostej: 75.1km
Pracowite wakacje w Anglii...
w lini prostej: 86.3km
Oxford Anglia 2007
w lini prostej: 86.3km
Oxford, miasto studenckiej beztroski
w lini prostej: 86.3km
Oxford
w lini prostej: 112.6km
Promy - moja miłość
w lini prostej: 138.2km
Stratfort-Upon-Avon