Jak wygodnie zaaranżować jadalnię dla rodziny?

Częstochowa | 2019-05-13 | Czytano 79 razy
0 głosów

Kuchnia i jadalnia bywa dla wielu rodzin centrum domu. To tu spożywamy wspólnie posiłki, rozmawiamy, spędzamy wspólnie czas. Niejednokrotnie jest to również miejsce do pracy dla dzieci, gdzie wspólnie odrabiają z rodzicami lekcje. Jadalnia jest też miejscem spotkań ze znajomymi, miejscem gdzie przyjmujemy gości.

Biorąc pod uwagę powyższe funkcje, warto zastanowić się nie tylko jak funkcjonalnie, praktycznie i wygodnie urządzić wnętrze, ale również przytulnie i elegancko.

W zależności od tego czy jadalnia jest osobnym pomieszczeniem czy częścią salonu na różne elementy warto zwrócić uwagę.

Popularnym w ostatnich latach rozwiązaniem jest łączenie kuchni, jadalni i salonu w otwartą przestrzeń. Już na etapie projektowania wnętrz warto tak rozmieścić jadalnię, by sąsiadowała z kuchnią. Ma to znaczenie praktyczne, wygodnie jest nakrywać do stołu, przynosić posiłki a potem sprzątać ze stołu.

Najistotniejszym elementem każdej jadalni jest wygodny stół. Konieczne jest dopasowanie jego wielkości do pomieszczenia, tak aby można było swobodnie podejść do niego, jeśli to możliwe z każdej strony. Kolejnym elementem, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę jest dopasowanie wielkości stołu do ilości zasiadających przy nim osób. Aby stół był wygodny, dobrze by każdy z domowników miał odpowiednią ilość miejsca, tak by nie przeszkadzać sobie nawzajem. Jeśli od czasu do czasu gościmy większą ilość osób, można rozważyć zakup rozkładanego stołu, jeśli oczywiście mamy na to miejsce.

Wygląd stołu powinien być dopasowany do pozostałej aranżacji wnętrza.

Wybór krzeseł powinien być podyktowany wysokością stołu oraz jego stylem.

Jeśli miejsce pozwala na zakup dodatkowych mebli, warto pomyśleć o kredensie otwartym lub przeszklonym, na zastawę stołową, komodzie, w której umieścić można tekstylia do jadalni.

Ważne również jest oświetlenie oraz dekoracje, dodatki.

Porady te pozwalają na stworzenie szkicu projektu jadalni. By wyglądała ona tak jak sobie wymarzyliśmy, koniecznie musimy zadbać o nadanie jej charakteru. Jeśli sami nie potrafimy odpowiednio zaaranżować wnętrza, architekt wnętrz może pomóc w opracowaniu szczegółowego projektu. Warto jednak zastanowić się wcześniej  jakie mamy oczekiwania i nawyki.

W pobliżu Częstochowa na MyTravelBlog.pl

w lini prostej: 0km
Noclegi Sudety, narty i co potem
w lini prostej: 0km
Darmowe mp3 do pobrania na komputer
w lini prostej: 0km
Wygodny wypoczynek w ogrodzie - huśtawki ogrodowe.
w lini prostej: 0km
Dmuchańce - idealne zabawki na lato.
w lini prostej: 0km
Makijaż permanentny podkreślenie urody
w lini prostej: 0km
Projektowanie wnętrz - warto skorzystać z pomocy architekta.
w lini prostej: 0km
sklep z zabawkami czyli jakie zabawki dla dzieci
w lini prostej: 0km
bezpieczne kredyty - czyli jak pozyczać
w lini prostej: 0km
Trwały makijaż to makijaż permanentny
w lini prostej: 0km
wózki wielofunkcyjne czyli coś o wózek 3w1
w lini prostej: 0km
Pomysły na dekoracje kościoła.
w lini prostej: 0km
Sala weselna nowe inspiracje