Altanki działkowe - na jaką się zdecydować?

Śląsk | 2019-12-27 | Czytano 18 razy
0 głosów

Altanki działkowe to idealny sposób na zaakcentowanie ogrodu. Wyobraź sobie, że możesz spacerować między drzewami, krzewami czy kwiatami i zatrzymać się w altance, by odpocząć czy cieszyć się otaczającą przyrodą. Jej cień zapewni komfort w letni upał, a architektura doda ogrodowi szczególnego charakteru. Bez względu na styl, w jakim prowadzony jest ogród, drewniane altanki pięknie komponują się z otaczającą przyrodą. 

 

Decydując się na  altanę ogrodową, najpierw trzeba wybrać materiał z jakiego ma być zbudowania. 

Drewno jest najczęstszym wyborem i nie bez powodu: pasuje do każdego ogrodu. Najczęściej wybieranym gatunkiem jest sosna, ma najdelikatniejsze drewno, dojrzewa do bogatej żółci i uzupełnia otaczające rośliny zimozielone. Koszty altanki drewnianej, której wykorzystane jest drewno sosnowe, są najbardziej przystępne.

 

Altany metalowe są wykonane ze stali i kutego żelaza. Wybierz stal i kute żelazo, jeśli chcesz, aby altana ogrodowa dodała piękny ciemny i długotrwały efekt. Te altany są często zadaszone, dlatego świetnie nadają się do obsadzania roślin, pnączy i innych materiałów, tworząc bujny cień, który zmienia się wraz z porami roku. 

 

Altana murowana jest najbardziej solidna, jednocześnie sprawia wrażenie masywnej i ciężkiej. Nadaje się jedynie do ogrodów o większych rozmiarach. Można ją ciekawie zaaranżować, budując w środku kominek czy grill. 

 

Aby zwiększyć użyteczność w trudniejszych warunkach pogodowych, warto pomyśleć o  zamkniętej altanie ogrodowej. Może ona być częściowo zamknięta, z przegrodami i ruchomymi ekranami, lub całkowicie zamknięte, z pełnymi ścianami i przyciemnionymi oknami.

 

Niezależnie od tego, czy altanka ma być centralnym punktem w ogrodzie ,czy uzupełnieniem niewielkiej działki, jest ona wartym zainteresowania elementem architektonicznym.W pobliżu Śląsk na MyTravelBlog.pl

w lini prostej: 0km
Noclegi Sudety, narty i co potem
w lini prostej: 0km
Darmowe mp3 do pobrania na komputer
w lini prostej: 0km
Wygodny wypoczynek w ogrodzie - huśtawki ogrodowe.
w lini prostej: 0km
Dmuchańce - idealne zabawki na lato.
w lini prostej: 0km
Makijaż permanentny podkreślenie urody
w lini prostej: 0km
Projektowanie wnętrz - warto skorzystać z pomocy architekta.
w lini prostej: 0km
sklep z zabawkami czyli jakie zabawki dla dzieci
w lini prostej: 0km
bezpieczne kredyty - czyli jak pozyczać
w lini prostej: 0km
Trwały makijaż to makijaż permanentny
w lini prostej: 0km
wózki wielofunkcyjne czyli coś o wózek 3w1
w lini prostej: 0km
Pomysły na dekoracje kościoła.
w lini prostej: 0km
Sala weselna nowe inspiracje