Ciekawostki Dania

Kopenhaga | 2018-02-01 | Czytano 84 razy
1 głos

Mieści się od Polski dość niedaleko, można się tam dobrnąć na kilkanaście sposobów - statkiem, samolotem, a także autem. Jednakowoż nie jest tak częstą destynacją turystyczną, jak inne kraje Europy - dla porównania Rumunia, czy Macedonia. Przede wszystkim z powodu na koszta - Dania jest dosyć drogim krajem do wypoczynku jeśli chodzi o wakacje. Nie zmienia to faktu, że opłaca się zrozumieć ciekawostki o nim.

Niewiele ludzi wie, że Dania posiada gigantyczną ilość wysp. Łącznie ponad 400, które stanowią blisko trzydzieści procent pola całego państwa. Niektóre z nich cały czas pozostają wyludnione - najczęściej te niewielkiej wielkości.

Kolejnego faktu nie musimy pisać miłośnikom klocków Lego. Odkryte zostały one właśnie w tym miejscu. Stworzył je Duńczyk Kirk Christiansen dosyć dawno, bo już w 1947 roku. W żargonie duńskim słowo Lego oznacza "baw się dobrze" i zapewne na całym świecie setki stworzeń ludzkich wzięło sobie tę ideę do serducha. Główna baza znajduje się w niewielkim grodzie Billund. Znajduje się w tym miejscu rodzinne wesołe miasteczko, do którego bilet pożera plus minus dwieście złotych.

O każdej porze podłączając Bluetootha w naszym urządzeniu mobilnym mamy coś do czynienia z Danią. To akurat tutaj dowodził monarcha Bluetooth w X wieku. To na jego cześć nazwano tę metodę łączności.

W państwie tym występuje zwyczaj, iż jeśli w dniu swoich dwudziestych piątych urodzin dżentelmen albo niewiasta w Danii wciąż pozostaje bez partnera, można na niego wyrzucić worek z cynamonem. Współcześnie może się to dziać coraz systematyczniej.

Ciekawostki o Danii umieją zaskoczyć. A teraz chwila o budżecie - rozmyślałeś ile zarabia Duńczyk? Przeciętna minimalna godzinne płaca wynosi 62 złote. Co miesiąc statystyczny Duńczyk otrzymuje mniej więcej 13 tysięcy złotych. Przystoi jednak pamiętać, że nakład pieniężny w Danii są znacznie większe niż w Polsce. Nie przeistacza to jedna faktu, iż tygodniowo gromadzą oni znacznie więcej niż mężczyzna będąca na etacie w Polsce.

Źródło: http://rzucijedz.pl/ciekawostki-ze-swiata/376-dania-ciekawostki

W pobliżu Kopenhaga na MyTravelBlog.pl

w lini prostej: 298.7km
wypad za granice
w lini prostej: 295.7km
13. dzień
w lini prostej: 315.3km
Hamburg
w lini prostej: 228.3km
Göteborg
w lini prostej: 226.2km
Mölndal
w lini prostej: 200.2km
Varberg
w lini prostej: 308.6km
wodna włóczęga
w lini prostej: 204.6km
Falkenberg
w lini prostej: 330.4km
1. dzień / 1. Tag
w lini prostej: 330.4km
13. dzień
w lini prostej: 377km
Holmestrand
w lini prostej: 219.9km
Halmstad